با گذشت چند روز از اکران نوروزی فیلم «قلاده های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی، موج تخریب علیه این فیلم و هنرمندان دست اندرکار آن در شبکه های اجتماعی و سایتهای ضدانقلاب به اوج رسیده است.

در حالی که اکران این فیلم، در تهران و شهرستانها با استقبال کم نظیری مواجه شده و نمایش آن در سانس فوق العاده، سالنهای سینما را در نیمه های شب هم پر کرده است، برخی عناصر موسوم به سبز که داعیه فرهنگ مداری نیز دادند طی روزهای گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا جلوی موفقیت سیاسی ترین فیلم سینمای ایران را بگیرند.
در همین رابطه، فحشنامه های متعددی علیه کارگردان و بازیگران این اثر نظیر ابوالقاسم طالبی، امین حیایی و محمدرضا شریفی نیا با سرعت زیاد در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که گوشه ای از آنها در تصویر زیر آمده است.
 
لازم به ذکر است که در اکران نوروزی سال گذشته نیز تلاش مشابهی در جهت تخریب فیلم «اخراجی ها۳» و حمایت از فیلم اصغر فرهادی صورت گرفت که با وجود بی اخلاقی های متعدد علیه اثر مسعود دهنمکی و حتی انتشار نسخه غیرقانونی ویدئویی همزمان با اکران در سینما، شکست مفتضحانه ای در میزان فروش و استقبال مردمی نصیب جدایی نادر از سیمین شد و شواهد نشان می دهد ناکامی مشابهی در انتظار تخریب کنندگان قلاده های طلا باشد.